Emirates reduserer midlertidig fra Oslo våren 2019

Her diskuterer vi erfaringer og legger ut informasjon om hva som skjer i lufta.
Vi diskuterer flyselskap; egne erfaringer, anbefalinger, legger ut informasjon om nyheter mm.
Svar
Brukeravatar
tdr
Moderator
Innlegg: 1864
Registrert: 20 okt 2017, 21:02
Sted: Norge
Kontakt:

#1

Nyttig info for mange, spesielt da påsken 2019 kommer sent og reduksjonen er inne i denne perioden. Påsken 2019 vil ha påskeaften 20. april.
Det kan kanskje være en idé for de som skal bestille billetter for perioden å bestille tidligst mulig for best mulige priser. Reduksjonen vil være anslagsvis 1000 passasjerer til og fra Norge i uken noe som kan være med på å presse opp priser for alle nordmenn som tradisjonelt tar påskeferien i Thailand og andre land i Asia.


Emirates med midlertidig reduksjon på Oslo ruten
Nettstedet routes online melder tirsdag ettermiddag at Emirates foretar en midlertidig reduksjon av tilbudet mellom ørkenbyen Dubai og Oslo.

Ruten mellom Dubai og Oslo ble startet den 2. september i 2014, og har stort sett vært fløyet daglig eller syv ganger i uken. I perioden 16 april 2019 – 30 mai 2019, er det planlagt rullebane-oppgraderinger ved Dubai International Airport. Dette medfører at det prisbelønte selskapet må redusere frekvensen til fire ukentlige rundturer.
Grunnlegger og eier av nettstedet dere nå er inne på.
Hvis noen har spørsmål eller forslag så send meg gjerne en PM.
janet
Innlegg: 163
Registrert: 24 okt 2017, 12:16

#2

priser går vel litt opp og ned, men de gangene jeg har sjekket priser over en periode har Emirates (og Thai) vært helt hysterisk dyre

i snitt (på min PC) kommer Qatar og Finnair best ut

og i perioder er det kampanjer hos Air France/KLM/British Airways/Lufthansa det er verdt å titte på
Thaibreak
Innlegg: 787
Registrert: 21 okt 2017, 23:18

#3

janet skrev: 16 jul 2018, 16:30 priser går vel litt opp og ned, men de gangene jeg har sjekket priser over en periode har Emirates (og Thai) vært helt hysterisk dyre

i snitt (på min PC) kommer Qatar og Finnair best ut

og i perioder er det kampanjer hos Air France/KLM/British Airways/Lufthansa det er verdt å titte på
Jepp. Momondo leter fram det beste for oss. Norwegian, Qatar, Finnair, Turkish osv. Men Emirates har noen brukbare priser innimellom, som i neste uke, 4300 til Bangkok. Akkurat nå er de beste prisene å oppdrive i neste uke rundt 4000 for en ènveis billett til Bangkok (høysesong, Qatar og Norwegian).
Svar

Gå tilbake til «I lufta»