Side 1 av 1
Hong Kong- opprøret
Lagt inn: 14 aug 2019, 18:27
av Anurak
www.bbc.com/news/world-asia-china-49340584
Lite om Hong Kong-opprøret i norsk media synest jeg, selv om jeg ikke ser så mye på TV-nyhetene. Over er en link fra BBC om saken.
Re: Hong Kong- opprøret
Lagt inn: 15 aug 2019, 09:54
av tdr
Har vært litt lite i norsk media synes jeg også. Det jeg har fått med meg har stort sett vært i engelskspråklig media.
Det ser dessverre ut som at Kina virkelig gjør seg klar for å intervenere situasjonen. Kort unna på kinesisk side har de i flere dager bygget opp med militært personell og utstyr. Demokrati og selvstyre, det vil de ikke ha noe av!
Spent i Hongkong: Panserkjøretøy ved grensen
Disse bildene av pansrede militære kjøretøy på grensen til Hongkong viser at kinesiske myndigheter øker trusselnivået for å få en slutt på demonstrasjonene i finansmetropolen. Det skjer samtidig som Hongkong-myndighetene løslater en av opposisjonslederne.
Ferske bilder viser pansrede kinesiske militærkjøretøy parkert inne på Shenzhen sportsstadion i tillegg til bilder av militære styrker i gatene i byen som grenser til Hongkong.
Militærkjøretøyene skal tilhøre det kinesiske Folkets bevæpnede politi, skriver Guardian.
– Ti minutter å komme seg inn
Tilstedeværelsen har ført til spekulasjoner om Kina vil bruke større militærmakt mot demokrati-demonstrantene.
Myndighetene i Beijing har fordømt protestene og sagt at de grenser til terrorisme. Hongkongs CEO, Carrie Lam sa tidligere i uken at det snart kikke er noen vei tilbake.
– Volden vil føre til at det ikke er noen vei tilbake for Hongkong. Den vil styrte Hongkong-samfunnet ut i en svært bekymringsfull og farlig situasjon, sa hun ifølge AFP.
Ifølge The Times har de kinesiske myndighetene nå advart om at det «vil ta ti minutter» for deres militære kjøretøy å ta seg inn i Hongkong.
Re: Hong Kong- opprøret
Lagt inn: 15 aug 2019, 10:05
av Kolami
Jeg ser på han rett som det er...jeg har sansen for undertoner..også er det ikke bare tull i grunn....jeg synes det er bra dekning av kina generelt..på godt og vondt..kan så klart lese om Kina hos andre nyhetsselskaper..
https://www.youtube.com/user/NTDChinaUncensored