Side 1 av 1

Voranai: Hvordan gjøre far stolt

Lagt inn: 27 okt 2017, 14:55
av Noodle
Følgende er utdrag fra en artikkel.  Read Full Article
Med store demonstrasjoner, opptøyer, avsatte regjeringer, økende sensur og innskrenkede menneskerettigheter, har Thailand i løpet av de to siste tiårene blitt et dypt polarisert samfunn.
I vedlagt kronikk setter Voranai Vanijaka ord på hvordan han mener den sørgende nasjonen kan gå fra det han beskriver som et fryktsamfunn, til et land han mener ville gjort den avdøde og høyt respekterte Kong Bhumibol Aduljadej stolt.
Voranai Vanijaka underviser ved Thammasat University i Bangkok. Han er redaktør av GQ Magazine Thailand, og har tidligere skrevet om politikk for Bangkok Post.
Kronikken i Khao Sod English kan leses her.
Bildet av veggen utenfor Thammasat University i Bangkok ...

Voranai: Hvordan gjøre far stolt

Lagt inn: 28 okt 2017, 03:30
av Kolami
Thailand er nok en av de siste landene dette vil fungere. Uten at jeg vil si noe mer om det..og mange her vet nok allerede hvorfor slik utopi ikke kan la seg gjennomføre.

Voranai: Hvordan gjøre far stolt

Lagt inn: 29 okt 2017, 23:50
av Bill
Mye naiv tankegang i vesten, preget av demokratiaktivister, uten forståelse og perspektiv er det forståelig.
Synes denne skulle forklare endel om regionen

https://www.cfr.org/expert-brief/southe ... -first-era